HOME - USŁUGI

Chirurgia stomatologiczna

Co to za usługa?

To szczególny dział stomatologii zajmujący się szeroko rozumianym leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. W naszym gabinecie dysponujemy szeroką ofertą w tym kierunku, zajmujemy się zarówno skomplikowanymi ekstrakcjami zatrzymanych zębów, usuwamy zęby jedno i wielokorzeniowe a także nadliczbowe i atypowe, niestraszne nam ósemki i dziewiątki. 
Wykonujemy zabiegi cystektomii czyli usuwamy torbiele zarówno z tkanki kostnej jak i tkanek miękkich, przeprowadzamy plastykę wędzidełek w jamie ustnej, współpracujemy z wieloma gabinetami i bierzemy udział w leczeniu interdyscyplinarnym, które obejmuje przygotowanie pacjenta do leczenia ortodontycznego, leczymy powikłania leczenia endodontycznego proponując wykonanie powtórnego leczenia kanałowego, resekcji (usunięcie zainfekowanego wierzchołka zęba) i wstecznego wypełnienia kanałów zęba.

Pasjonuje nas również leczenie odtwórcze związane z odtworzeniem brakującej tkanki kostnej która została zniszczona w trakcie przebiegu patologicznych procesów zapalnych w jamie ustnej, niejednokrotnie łączymy leczenie zmian patologicznych z leczeniem odtwórczym. 

Przygotowujemy pacjenta do leczenia implanto – protetycznego, jeśli jest potrzeba wykonujemy zabiegi podniesienia dna zatoki zarówno metodą otwartą jak i zamkniętą.

Każdy zabieg poprzedzony jest wykonaniem odpowiednich badań radiologicznych i klinicznych, jest szczegółowo planowany oraz omawiany z pacjentem w trakcie wizyty konsultacyjnej.

Najlepsi lekarze

Wykwalifikowany personel

Współpraca z innymi specjalistami

Zapewniamy kompleksową opiekę naszym pacjentom 

Przejrzyste informacje

Klarowne informacje na temat zabiegów i przebiegu leczenia

Nasi specjaliści w tej dziedzinie

SPECJALISTA CHIRURGII SZCZĘKOWO-TWARZOWEJ

Tomasz Kozarski

SPECJALISTA CHIRURGII SZCZĘKOWO-TWARZOWEJ

Michał Kuleszyński

Specjalista chirurgii stomatologicznej

Anna Wiecha

PIELĘGNIARKA STOMATOLOGICZNA

Elżbieta Siwak

Nasz zespół specjalistów nieustannie kształci się i zdobywa kwalifikacje w zakresie chirurgii aby wszelkie zabiegi wykonywane były jak najmniej inwazyjnie z należytą starannością i poszanowaniem tkanek pacjenta. Staramy się podejść do każdego pacjenta indywidualnie, zapewnić mu odpowiedni komfort psychiczny w trakcie zabiegu i wsparcie tak, by wizyta przebiegła w możliwie jak najmniejszym stresie. 

Fibryna bogatopłytkowa - dlaczego jest wykorzystywana w chirurgii stomatologicznej?

Platelet Rich Fibrin (PRF) to bogatopłytkowa fibryna uzyskiwana z krwi pacjenta, tworząca matrycę stymulującą wzrost i regenerację tkanki kostnej. Główną zaletą tego biomateriału autologicznego jest wolne uwalnianie czynników wzrostu przez okres dłuższy niż pierwsze 7 dni po zabiegu, co istotnie przyspiesza proces gojenia.

W naszym gabinecie podczas zabiegów chirurgicznych wykorzystujemy biomateriał PRF, który wspomaga prawidłowe gojenie i regenerację. Doświadczenia kliniczne potwierdzają, że PRF zawiera wszystkie niezbędne składniki do optymalnego gojenia, takie jak matryca fibrynowa, eukocyty, cytokiny, przyłączone płytki krwi oraz krążące komórki macierzyste. Mechanizm efektywnej angiogenezy przyspiesza regenerację i przebudowę tkanki zabliźniającej, a brak procesów infekcyjnych i zakażeń krzyżowych odgrywa istotną rolę. Niskie koszty i prosta procedura to dodatkowe zalety pozyskiwania PRF z krwi pacjenta.

Procedura otrzymania PRF

Krew pacjenta jest pobierana do suchej, sterylnej probówki, a liczba probówek zależy od rozległości zabiegu. Następnie probówki umieszczane są w wirówce na określony czas i prędkość. W wyniku procesu powstaje trójwarstwowa struktura, gdzie na dnie zalegają krwinki czerwone, zewnętrzna warstwa to ubogokomórkowe serum, a między nimi znajduje się PRF – skrzep fibrynowy, z którego formuje się membrana fibrynowa. Klinicznie taka membrana jest elastyczna, sprężysta i wytrzymała, umożliwiając jej formowanie.

Obserwacje własne wskazują, że u pacjentów, którym po ekstrakcji zęba trzeciego zastosowano PRF, objawy bólowe były minimalne, a proces gojenia szybki w porównaniu do tych, u których nie użyto PRF.

W ocenie radiologicznej zaobserwowano zwiększoną gęstość tkanki kostnej po zastosowaniu PRF do augmentacji zębodołów poekstrakcyjnych.

Wskaźniki do zastosowania PRF w zabiegach stomatologicznych obejmują:

  • Zaopatrzenie zębodołów poekstrakcyjnych
  • Implantologię
  • Przeszczepy kości i tkanek miękkich
  • Zabiegi periodontologii
  • Sterowaną regenerację tkanek.